Арсенал показа как се бие в Кардиф

Арсенал продължава убедително похода си към титлата в Премиър лийг през този сезон, след като стигна до убедителна, но трудна победа с 3:0 като гост на Кардиф в мач от 13-ия кръг на първенството.

Бившият играч на тима Арън Рамзи се превърна в герой за гостите, като той откри в 27' и вкара за крайния резултат в добавеното време. Фламини пък се разписа 4 минути преди края, слагайки край на съпротивата на уелския тим.

Рамзи вече има 8 гола в шампионата през настоящия сезон, а Йозил след кратко затишие се отчете с нови две асистенции за победата. Минути записа и Уолкът, който само за две минути успя да се отчете също със завършващ пас.

Арсенал пък е убедителен лидер след 10 победи, равенство и две загуби, като вече има 31 точки – 7 повече от преследвачите Ливърпул и Челси, които играят утре съответно срещу Хъл и Саутхямптън.

От самото начало Арсенал натисна, а най-доброто положение се откри пред Жиру. Йозил даде брилянтен пас на френския нападател, който остана сам срещу вратаря. Той обаче реши, че е в засада и се засуети, а защитник успя да му отнеме топката.

Натискът обаче даде резултат в 27', когато Йозил центрира чудесно от корнер, а Арън Рамзи засече с глава за 1:0. Той обаче не отпразнува гола срещу бившия си тим. До края на полувремето двата тима си размениха по едно положение, но без резултат.

След почивката домакините се опитаха да стигнат до равенството, но надеждите им бяха попарени 4 минути преди края, когато Йозил с нова брилянтна асистенция намери Фламини, който без проблем успя да реализира за 2:0.

Това отказа домакините, а до края на мача Уолкът беше в основата на третия гол във 2-ата минута на добавеното време. При поредна контраатака той подаде на Рамзи, който вкара втория си гол в мача – 3:0.