Арсенал поглежда към Шампионска лига след труден мач в Уелс

снимка: Guliver/Getty Images

Арсенал успя да преживее разочарованието от отпадането в Шампионска лига, след като тази вечер успя да спечели с 2:0 като гост срещу Суонси и застраши сериозно позициите на Тотнъм и Челси, които се намират в топ 4 на Премиър лийг.

Начо Монреал (74) успя да запише първия си гол с фланелката на своя тим, въпреки че изигра едва 5-ия си мач за "артилериститите". В добавеното време пък Жервиньо подпечата победата за отбора на Арсен Венгер.

"Топчиите" записаха нов силен мач в защита, като успяха да елиминират бързината в атаката на Суонси и вече имат 50 точки в класирането. Там те изостават с 4 от Тотнъм и с 2 от Челси, но "сините" имат мач по-малко.

Суонси пък се намира на 9-о място с 40 точки като до края на първенството не се бори за нищо, тъй като си осигури евроквота със спечелването на Купата на лигата през миналия месец.

Времето в Уелс не бе благосклонно към двата отбора, но проливният дъжд не попречи на силното начало на срещата. Още в 5-та минута Окслейд-Чембърлейн успя да пробие в наказателното поле, преминавайки край Рангел, но ударът му срещна напречната греда. 8 минути по-късно пък Рангел беше изведен чудесно отдясно в наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри встрани от вратата.

Суонси продължи да атакува доста опасно, като Мичу бе оставен сам на границата на наказателното поле, но той така и не успя да се възползва от паса на Дайър. Отново испанецът получи шанс в пеналта, но изстрелът му отново не намери целта, въпреки че по-рано през сезона той неведнъж е вкарвал от подобни ситуации. Малко по-късно Касорла развинти защитата на домакините, но ударът му бе спасен от Ворм.

След кратко затишие "лебедите" можеха да открият резултата в 33-та минута, когато отново Мичу беше изведен чудесно, като от малък ъгъл успя да стреля в долния десен ъгъл. Фабиански обаче беше на място и спаси. Три минути преди дадойде почивката пък Арсенал отново нацели гредата, като отново Окслейд-Чембърлейн бе главният герой в ситуацията с удар от 20 метра.

По-добрите шансове за Арсенал бяха и през втората част, като Касорла имаше най-добър шанс малко след началото на вторите 45 минути, но Ворм отново се намеси.

Все пак в 74-та минута "артилеристите" успяха да стигнат до попадение, след като Касорла отново проби отдясно и се опита да подаде към Жиру. Той не можа да стреля, но чукна топката към Начо Монреал, който си я нагласи за удар с левия крак и по диагонала успя да преодолее Ворм - 0:1 за Арсенал и дебютен гол бившия играч на Малага.

След няколко пропуска пред вратата на Суонси гостите успяха да осъществят контраатака в добавеното време, като Жервиньо се оказа сам срещу вратаря и не пропусна целта - 0:2 и Арсенал погледна смело към Шампионска лига.