Арсенал победи Плимут и продължава напред за ФА Къп

снимка: БГНЕС

Арсенал успя да победи трудно Плимут с 3:1 в мач от третия кръг на ФА Къп в Англия на „Емирейтс Стейдиъм" в Лондон.


Резултатът откри Робин Ван Перси в 47 мин. с гол с глава след центриране. „Артилеристите" удвоиха резултата само три минути по-късно. Попадението беше дело на Грей, който обаче вкара топката в собствената си врата.


Още в 52 мин. Плимут намали на 1:2 с гол на Дугид след много лоши защитни действия на Арсенал. След множество неуспешни атаки за столичани, точка спора сложи Ван Перси с второто си попадение в срещата в 84 мин. По този начин Арсенал продължава в следващата фаза на турнира.