Арсенал падна от слабак

Арсенал продължи свободното си падане със загуба при гостуването си на Борнемут с 1:2 и вече трети пореден двубой от Висшата лига не успява да запише победа. Тимът на Арсен Венгер е без успех от началото на 2018 година. Гостите от Лоднон поведоха в резултата, но допуснаха обрат за няколко минути. За "артилеристите" точен бе Ектор Белерин, докато за тима на Стив Боулд се разписаха Калъм Уилсън и Джордан Айб.

Успехът бе първи в историята за Борнемут над Арсенал във Висшата лига. Първото полувреме премина без голове, а Ейнсли Мейтленд-Найлс удари напречната греда. Домакините пък имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Алеск Иуоби, но реферът подмина ситуацията. Гостите поведоха в началото на втората част. Иуоби по великолепен начин изведе Белерин зад защитата. Испанският бранител стреля, топката се удари в Бегович, но продължи към вратата и се озова в мрежата. Изненадващо Борнемут направи пълен обрат в рамките на 4 минути. В 70-ата минута Райън Фрейзър намери Калъм Уилсън, а нападателят изпревари Чех и насочи топката към мрежата за 1:1. "Черешките" стигнаха до своя втори гол чрез Джордан Айб, който се разписа за пръв път е елита.

Арсенал остана на шесто място с 39 точки, изоставайки от топ 4 с 5 точки. Борнемут пък записа важна победа в борбата за оцеляване. Тимът на Боулд вече има 24 точки и  на 13-а позиция.