Арсенал отново лидер в Англия, но У.Б.А. вгорчи живота на лондончани

Арсенал пропусна отлична възможност да оглави еднолично върха в Премиър лийг, след като възпитаниците на Арсена Венгер стигнаха само до 1:1 в гостуването си на Уест Бромич Албиън в последен двубой от 7-ия кръг на първенството.

Домакините шокираха своя съперник в 40', като поведоха с гол на Якуб, но през втората част Уилшър успя да изравни в 62', не и без помощта на рикошета в защитник на Албиън. Това бе и първият гол на англичанин за Арсенал срещу този съперник от 2002 година насам.

Освен това за първи път "артилеристите" губят точки, откакто Месут Йозил играе в отбора. За Купата на Лигата двата отбора отново стигнаха до равен, но тогава лондончани играха с резерви и юноши.

УБА от своя страна записа 4 точки в последните си два мача, които бяха срещу шампиона Манчестър Юнайтед, както и днешния съперник, който е сред основните претенденти за короната.

"Топчиите" все пак се намърдаха на 1-о място, но имат еднакъв брой точки с Ливърпул - по 16. Челси е трети с две по-малко, колкото има и приятната изненада Саутхямптън. УБА пък окупира 12-о място с 9-точки.

Двубоят започна с надмощие на Арсенал, което обаче не даде резултат, а положенията пред вратата на домакините. В същото време, атаките на Уест Бромич носеха по-голяма опасност за възпитаниците на Венгер, които подходиха високомерно към съперника.

Все пак Арсенал стигна до голяма опасност в 38', като при центриране на Йозил от корнер Рамзи се добра до топката и стреля силно, но вратарят спаси.

Само 2 минути след това пропускът беше наказан от домакините, които чрез Амалфатино се понесоха в атака, а центрирането отдясно на крилото намери непокрития Якуб, който с глава реализира за 1:0.

След подновяването на играта Никола Анелка можеше да даде много ценен аванс от два гола за своите, като остана сам срещу Счесни 3 минути след началото на втората част, но пропусна необезпокояван. Той се отчете с още един пропуск минути след това.

Това повлия добре на гостите, които почнаха да атакуват по-масирано, а на терена се появи и Томаш Росицки. Именно негова бе заслугата за изравнителния гол, след като в 63' намери Уилшър, който стреля силно, топката рикошира в защитник и се озова във вратата - 1:1.

След попадението Арсенал се хвърли в атаки, но Жиру не успя да уцели вратата от близко разстояние. В същото време УБА контраатакуваше отлично и Счесни спаси удар на Джоунс в 72'.

Минута по-късно Уилшър изведе брилянтно Оливие Жиру сам срещу вратаря, но Майхил успя да парира нападателя преди той да нанесе решителен удар. В края на двубоя на терена се появи и Никлас Бендтнер, но и той не направи нищо запомнящо се на терена.