Арсенал окупира върха в последния си мач за 2015 (ВИДЕО)

Арсенал се икачи на върха в класирането в английската Висша лига с победа 2:0 над Борнемут в последния за 2015-та 19-ти кръг в първенството. Месут Йозил отново демонстрира магьосническите си способности и асистира за първия гол на Габриел Паулиста от корнер в 27-ата минута, а в 64-ата след добро двойно подаване с Оливие Жиру собственоръчно реализира втория гол в мрежата на новаците.

Преди почивката Пер Мертезакер направи изумителен пропуск на празна врата почти от голлинията, а Йозил даде четири възможности на Жиру и Уолкот да се разпишат, но те не се възползваха. След почивката Петър Чех трябваше да показва класа, за да опази аванса на тима си, а именно голът на Йозил пречупи вдъхновението на новаците да търсят героичен хикс. Йозил е има 16 асистенции този сезон и му остават 19 мача, за да направи още поне четири и да постави нов рекорд в това отношение в Премиърлийг.

Арсенал вече има 39 точки в актива си и поне временно излиза на първо място в класирането с 1 повече от Лестър. „Лисиците“ приемат утре Манчестър Сити и ако избегнат поражението, няма да позволят на Арсенал да се откъсне на челната позиция. Борнемут с 20 точки е на 16-та позиция.

Arsenal 2 - 0 AFC Bournemouth All Goals...by tony-hoksa