Арсенал обърна Удинезе като гост, Ди Натале пропуска дузпа

снимка: ройтерс

Отборът на Арсенал се класира за Шампионската лига след като победи на реванша Удинезе с 2:1 като гост и с общ резултат 3:1 ще играе в групите на най-силния футболен турнир.

Домакините от Удине успяха да върнат гола пасив от първата среща и да дадат надежда на своите фенове. Арсенал изравни чрез Ван Перси, но Ди Натале пропусна дузпа и като че ли италианците нямаха сили за нещо повече и загубиха с 1:2 с гол на Уолкът.

Всички погледи бяха насочени към „артилеристите" защото в последната седмица те се разделиха с най-добрите си играчи Самир Насри и Сес Фабрегас. Срещата започна много динамично и двата тима имаха своите шансове за гол. Впечатление направи силната игра на Жервиньо, като след неговите пробиви винаги имаше опасност за италианския тим.

Изключителна намеса на Самир Ханданович в 32-та минута спаси домакините от гол. Жервиньо размина няколко защитници в наказателното поле и намери непокрит Тио Уолкът, който стреля от 10 метра, но Ханданович не позволи топката да премине покрай него. В ответната атака домакините бяха близо до гола, но ъгълът пред Ди Натале се затвори и ударът му бе избит от вратаря. Нападателят получи лека травма, но реши да продължи да играе.

Само три минути по-късно Ди Натале се разписа за 1:0. В 39-та минута след центриране в наказателното поле Антонио Ди Натале насочи перфектно топката с глава и тя след рикошет в гредата влезе във вратата на Арсенал. Този гол бе много надъхващ за домакините, които заиграха много стабилно.

Арсенал обаче започна по-силно второто полувреме като се надяваше да стигне така важното попадение. Това се случи в 55-та минута, когато отново Жервино проби до аутлинията и върна топката към Ван Перси, и холандеца без проблеми вкара кълбото в мрежата на домакините.

Четири минути по-късно съдията даде дузпа за Удинезе заради игра с ръка в наказателното поле на Томас Вермаелен. Ди Натале застана на бялата точка, но Счесни се намеси страхотно и изби топката в корнер. Този момент повлия на домакините, които така и не намираха сили отново да атакуват опасно вратата на Счесни. Освен това умората си оказа влияние върху италианците, които са поизостанали с подготовката и все още не са стартирали шампионата.

Това си пролича в 69-та минута, когато Тои Уолкът бе изведен лесно зад защитата и с типичния си спринт стигна до вратата и отбеляза необезспокояван за 2:1. До края Ди Натале имаше една възможност за гол, а за артилеристите Траоре и Ван Перси пропуснаха целта.

Така отборът на Арсенал за пореден път ще играе в групите на Шампионската лига, докато Удинезе ще трябва да се задоволи с участие в Лига Европа.