Арсенал обърна Нюкясъл с гол в добавеното време (видео)

снимка: Guliver/Getty Images

Арсенал се поздрави с победа с 2:1 над Нюкясъл в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига, игран на "Емирейтс" в Лондон. Хатем Бен Арфа изведе гостите напред в 14-ата минута, а в 15-ата головата машина на "артилеристите" Робин ван Перси изравни, отбелязвайки 26-ия си гол за сезона. Лондончани изтръгнаха победата в 4-ата минута на добавеното време (90+4'), а точен бе Томас Вермален.

Възпитаниците на Арсен Венгер започнаха по-активно мача и можеха да поведат още в 3-ата минута, когато Тио Уолкот центрира в наказателното поле, топката прехвърли Фабрицио Колочини, но Робин ван Перси не я очакваше и не успя да я засече.

Така се стигна до 14-ата минута, когато гостите от Нюкясъл смълчаха "Емирейтс" откривайки резултата. Томас Вермален сбърка една топка, подавайки я на Шейк Тиоте, който я продължи към Хатем Бен Арфа, той финтира Киърън Гибс и с премерен изстрел матира Войчех Шчесни за 0:1.

Радостта на "свраките" обаче трая съвсем кратко, защото веднага след подновяването на играта (15') Арсенал стигна до изравнително попадение, дело на капитана Робин Ван Перси, който се възползва от центриране на Тио Уолкът в наказателното поле и не остави шансове на вратаря на гостите за 1:1.

До ново попадение не се стигна до самия край на мача, въпреки че през второто полувреме Арсенал пропиля с лека ръка няколко изключително изгодни положения за гол, като пропуски направиха Ван Перви, Росицки, Вермален, Жервиньо и Уолкът.

Все пак "артилеристите" успяха да отбележат така желания гол и то в последния възможен момент, след като Вермален се реваншира за няколкото си пропуска преди това с победно попадение в четвъртата минута на даденото от главния съдия продължение на мача. При едно меле в наказателното поле на "свраките" белгийският бранител бе намерен от Уолкът и чукна топката във вратата за крайното 2:1.

След тази победа Арсенал остава в топ 4, като вече има 52 точки, с три повече от петия Челси и само с една по-малко от третия Тотнъм. Лидер е Манчестър Юнайтед с 67 т., следван плътно от градския съперник Сити с 66 т. Нюкясъл пък запазва 6-ата си позиция с актив от 44 точки.