Арсенал обърна Норич за петата си поредна победа в Премиършип

снимка: Guliver/Getty Images

Арсенал постигна пета последователна победа в Премиършип, след като капитанът Робин ван Перси отново се превърна в герой за „артилеристите". Норич поведе на „Кароу Роуд" още в 17-ата минута, но холандският нападател с двата си гола осъществи пълен обрат за възпитаниците на Арсен Венгер и им спечели нови три точки.

Стив Морисън реализира първото попадение в мача в 17-ата минута, но само 10 по-късно ван Перси успя да изравни. През първото полувреме гостите от Лондон направиха няколко изключително сериозни пропуски и трябваше да съжаляват, че се оттеглят на почивка без преднина.

След паузата отново неточният мерник най-вече на Жервиньо пречеше на Арсенал да поведе, но в крайна сметка ван Перси в 59-ата минута разпечата вратаря на Норич Джон Руди - 1:2. Това бе 15-ти гол в 17 мача за тима на сметката на холандския национал.

Така „артилеристите" вече имат 22 точки и временно се покачват на шеста позиция в класирането пред Ливърпул, който обаче има 19 и още не е изиграл своя двубой от 12-ия кръг на Премиършип. Норич пък остава 9-ти с 13 пункта.

Още в 5-ата минута гостите можеха да поведат, след като Жервиньо се пребори в наказателното поле на новака в елита и върна към Тио Уолкът, който стреля, но ударът му беше блокиран и топката излезе в корнер.

В 11-ата минута отново Уолкът бе на стрелкова позиция, но този път шутът му бе отразен по изключителен начин - с акробатичен шпагат на голлинията от страна на бранителя Ръсел Мартин.

Въпреки повечето ситуации пред вратата на домакините, именно Норич откри резултата в 17-ата минута - Пер Мертезакер направи груба грешка, след като се опита да гардира топката и да я върне на Войчех Шчезни, но бе преборен от Морисън, който реализира.

В 27-ата минута все пак „артилеристите" изравниха, след като Уолкът направи добър пробив по фланга и след като финтира противник, центрира меко в наказателното поле. Жервиньо се размина с топката, но ван Перси успя да я засече спокойно в мрежата за 1:1.

В 55-ата минута ван Перси изведе Жервиньо сам срещу вратаря на Норич, като котд'ивоарецът преодоля стража Руди, но след това стреля право в тялото му. После топката се върна при тъмнокожия нападател и той пробва да подаде на празна врата на Арън Рамзи, но не успя да го нацели.

Все пак, в 69-ата минута ван Перси получи пас отдясно в наказателното поле и с елегантен прехвърлящ удар донесе трите точки на „артилеристите".