Арсенал обърна "чуковете" и отново е на пътя на победата

Арсенал записа трета победа в тазгодишната си кампания в Премиър лийг, след като в мач от 7-ия кръг победи Уест Хям като гост с 1:3 в изключително интересно лондонско.

Изненадващо или не, „чуковете" поведоха с уникален гол на Диаме в 21-ата минута, но в 41-ата Оливие Жиру най-накрая откри головата си сметка в първенството след гол с воле. През втората част резервата Тио Уолкът реализира за 1:2 в 77-ата минута, а Санти Касорла с гол шедьовър маркира крайното 1:3.

Благодарение на победата си „артилеристите" се изкачиха до 5-ата позиция с актив от 12 точки. Пред тяха на две са УБА и Евертън, на 4 Сити, а лидер е Челси с 19 точки. Уест Хям пък се намира на 8-о място с 11 точки.

Още във 2-ата минута Жиру можеше да стигне до гол, след като успя да се освободи от защитник той стреля мощно през няколко човека, но Яскелайнен успя да се намеси и изби в корнер. В 18-ата минута отново френският национал можеше да се разпише, но защитник на домакините се намеси решително и изчисти.

Три минути след тази ситуация обаче гостите бяха неприятно изненадани, когато Диаме получи топката вляво на наказателното поле. Той размина Рамзи и нахлу в наказателното поле. Всички очакваха той да подаде, тъй като ъгълът за удар беше твърде малък, но Диаме изненада всички и с брилянтен удар с десния крак вкара в горния ляв ъгъл на Маноне - 1:0 и брилянтен гол на Диаме.

В 32-ата минута „чуковете" можеха да ударят за втори път, когато от корнер топката бе центрирана към Керъл на далечната греда, но той не нанесе решителен удар и Маноне спаси.

Все пак в самия край на полувремето Арсенал стигна до изравнителен гол. В 41-ата минута Лукаш Подолски успя да пробие в наказателното поле и центрира към Жиру, който с мощно воле успя да изравни резултата - 1:1 и първи гол в Премиър лийг на французина.

През второто полувреме двата отбора се хвърлиха да печелят срещата, като и пред двете врати се заредиха интересни положения. Подолски, Касорла и Жервиньо се отчетоха с пропуски, но най-големите такива бяха пред Жиру и Керъл.

В 65-ата минута Касорла опита удар от далеч, но той попадна в резервата Уолкът. Той чукна с петичка в наказателното поле, където Жиру успя да се освободи, но скъси своя ъгъл и ударът му не намери целта.

Минута по-късно Маноне не се намеси добре при центриране в наказателното поле, където беше надскочен от Анди Керъл. Нападателят трябваше само да насочи топката във вратата, но не успя - втори голям пропуск на нападателя.

В 72-ата минута Рамзи проби чудесно отляво и точно на границата на наказателното поле беше повален грубо от защитник на домакините. Съдийски сигнал не последва, а топката бе изчистена. Тя попадна в Подолски, който проби през центъра, стигна до наказателното поле и стреля мощно с левия си крак, но съдията спаси.

В крайна сметка натиска даде резултат и Арсенал осъществи страхотна контраатака. Уест Хям се беше устремил в нападение, когато гостите отнеха топката и Оливие Жиру се откъсна напред в 77-ата минута. Той даде страхотен пас към Уолкът, който не беше в положение на засада и остана сам срещу вратаря. Резервата влезе в наказателното поле и с прецизен удар край вратаря отбеляза в долния ляв ъгъл - 1:2.

Крайното 1:3 оформи Санти Касорла в 81-ата минута. Тио Уолкът проби по дясното крило, но тръгна към централната част на терена. Защитник на Уест Хям се опита да му отнеме, но той чукна към испанския си съотборник. Касорла напредна и си нагласи топката на левия крак и с мощен шут от 25 метра в горния ляв ъгъл на Яскелайнен реализира великолепен гол за 1:3.