Арсенал не впечатли, но спечели и се завърна в Топ 4 (ВИДЕО)

Тимът на Арсенал победи като гост Кристъл Палас в среща от 26-я кръг на английската Висша лига. Головете за селекцията на Арсен Венгер реализираха Санти Касорла в 7-та минута и Оливие Жиру в продължението на първата част. В добавеното време на втората част Глен Мъри върна едно попадение за домакините, но то се оказа недостатъчно.

Победата за "артилеристите" означава, че те се връщат в Топ 4, а загубата на Манчестър Юнайтед от Суонси с 2:1 им помогна да се изкачат на третата позиция с актив от 48 точки, измествайки именно "червените дяволи" от почетната стълбичка. Утре обаче Саутхямптън ще срещне Ливърпул и ако спечели ще заеме мястото на "топчиите"

Загубата за Палас е 11-та за сезона и с актива си от 27 точки остават 13-ти.

Алън Пардю разчиташе в срещата на Сперони, Дилейни, Дън, Уорд, Соуаре, Мъч, Ледли, Пънчън, Кембъл, Заха и Гейл.

Арсен Венгер изведе на терена Оспина, Мертезакер, Косчелни, Монреал, Чембърс, Йозил, Касорла, Коклен, Санчес, Уелбек и Жиру.

Срещата очаквано започна по-добре за гостите от Арсенал и още в седмата минута резултатът бе открит. Голът бе отбелязан от, намиращия се в превъзходна форма през 2015 година полузащитник, Санти Касорла. Папе Суаре от Кристъл Палас извърши нарушение, което бе на границата на наказателното поле срещу Даниел Уелбек. Главният арбитър Марк Клатенбърг отсъди дузпа, а испанският халф застана зад топката и не сгреши от бялата точка, реализирайки четвъртото си попадение за 2015 година.

Последва натиск за домакините и в 18-тата минута Дуайт Гейл изпусна чисто голово положение, след като Лоран Косчелни опита да върне с глава към Давид Оспина, но пасът бе твърде къс. Единствено бързата реакция на стража помогна на Арсенал да запази преднината си.

До края на първата част момчетата на Алън Пардю доминираха изцяло и на няколко пъти се налагаше на Оспина да се намесва решаващо след изстрели на Гейл и Уилфред Заха. Точно в момента, когато Палас бе най-близко до попадение, „топчиите” направиха прекрасна контраатака и след като Уелбек проби отдясно, той подаде на Оливие Жиру, който обезспокояван на границата на вратарското поле се разписа за 2:0.

От първия съдийски сигнал на втората част домакините отново притиснаха „артилеристите” в тяхната половина и ударите по посока на вратата летяха един след друг. В 57-та минута, подобно на втория гол, Арсенал отново организира чудесна контраатака. Месут Йозил изведе Алексис Санчес сам срещу стража на Палас, но изстрелът на чилиеца като по чудо не се оплете в мрежата зад Хулиан Сперони.

Последните 30 минути на мача бяха изключително трудни за Арсен Венгер и неговите играчи, тъй като те не успяха да организират нищо интересно и рядко излизаха от половината си.

В даденото от съдията пет-минутно продължение нещата за гостите станаха много сложни, след като Глен Мъри изравни в 94-тата минута, а след по-малко от минута отново Мъри уцели и страничната греда, след което прозвуча и последния съдийски сигнал.