Арсенал не изпуска титлата от поглед, разправи се с Манчестър Сити (ВИДЕО)

Отборът на Арсенал постигна много важна домакинска победа, след като надделя в последния мач от 17-я кръг на английската Висша лига с 2:1 над Манчестър Сити.

"Топчиите" поведоха с 2:0 до края на първата част, а през второто полувреме пропуснаха още 2-3 чисти положения. В края на двубоя "гражданите" наложиха натиск и върнаха едно попадение, но не намериха сили за повече.

Тио Уолкът и Оливие Жиру бяха точни след асистенции на Месут Йозил, а Яя Туре вкара гола за Сити.

След тази победа Арсенал остава на две точки зад лидера Лестър, който има в актива си 38 пункта. Играчите на Мануел Пелегрини пък се отдалечават от първата позиция и остават с 32.

През първите 10-тина минути двата отбора предимно се опознаваха, макар че едва ли имаха нужда от подобно нещо. Все пак те бяха предпазливи и внимаваха да не допуснат фатална грешка, която да доведе до ранен гол.

В 12' се стигна до първата по-голяма опасност. "Гражданите" подхванаха добра контраатака, която чрез Давид Силва и Кевин де Бройне стигна до наказателното поле, но без успех при опита за завършващ удар.

По-силната игра на гостите продължи и до 25' те доминираха. 3' по-рано Де Бройне отправи коварен изстрел от границата на наказателното поле, но Петър Чех убедително изчисти топката.

Ако в тази среща чехът опази мрежата си суха, той еднолично ще заеме върха по най-много мачове без допуснат гол, като към момента е на първата позиция с Дейвид Джеймс с по 169 сухи мрежи.

В 31' минута се стигна и до най-чистото положение за Сити. Де Бройне бе изведен в половината на Арсенал, като Начо Монреал бе далеч от зоната си и нямаше как да се противопостави на белгиеца. Той обаче вместо да комбинира със свободния Давид Силва, реши да стреля и топката премина на сантиметри от страничния стълб на Чех.

Секунди по-късно "артилеристите" създадоха първото си по-опасно положение. Месут Йозил подаде на Тио Уолкът, който от границата на наказателното поле отправи по диагонал удар по посока на вратата и Джо Харт се оказа безпомощен - 1:0. След 7 мача без гол, английският национал намери правилният момент да сложи край на "сушата" си.

Добрата игра на Арсенал се запази до края на първото полувреме и това даде резултат. Секунди преди края на частта, Елакуим Мангала опита да подаде към Силва, но пасът му бе пресечен и Месут Йозил веднага се възползва. Изведе Оливие Жиру в наказателното поле, а французинът с мощен удар по диагонала прокара топката между краката на Джо Харт за 2:0.

Втората част започна с очаквана промяна в 11-те на Мануел Пелегрини - Фабиан Делф напусна терена за сметка на Рахийм Стърлинг.

Въпреки промяната, слабата игра на Ман Сити продължи. Пробив от дясно на защитата на "гражданите" доведе до центриране на Монреал към Джоел Кембъл. Последният остана непокрит в наказателното поле, но не уцели добре топката и тя премина високо над вратата на Харт.

След 50' Яя Туре и комапния заиграха по-добре, като за около 7' Серхио Агуеро успя да нанесе три точни удара, но нито един от тях не бе насочен добре и Чех спокойно ловеше топката.

10' преди края на срещата Хесус Навас можеше да върне едно попадение, с което да "възроди" отбора си. Той бе изведен, като при паса имаше очевидна засада, която не бе отсъдена, но вместо да стреля, реши да комбинира с нахлуващия на скорост Вилфред Бони и топката бе изчистена от защитата на "топчиите".

Все пак играчите на Мануел Пелегрини върнаха едно попадение малко преди края на срещата. Яя Туре получи топката на границата на наказателното поле и с диагонален удар по въздуха препарира Чех за 2:1.

В ответната атака Аарън Рамзи бе изведен по левия фланг, като уелсецът опита да стреля, но кълбото премина високо над вратата.

В заключителните минути на срещата играта се пренесе в половината на домакините, като "гражданите" отчаяно търсеха изравнителното попадение, но с пропуски се отчетоха Навас и Бони.

Лидерът в Англия Лестър постигна поредна победа като този път надделя над Евертън през уикенда с 3:2 и събра 38 точки в актива си.

Арсенал и Манчестър Сити продължават гонитбата с "лисиците" в битката за титлата на Англия, като към момента "топчиите" имат в актива си 33 пункта, а "гражданите" са с точка по-малко.

Мениджърът на домакините Арсен Венгер е избрал на вратата да започне опитният Петър Чех. В сърцето на защитата ще са Лоран Косчелни и капитанът Пер Мертезакер, а от ляво и дясно ще бъдат разположени Ектор Белерин и Начо Монреал. Матийо Фламини и Аарън Рамзи са разположени в средата на терена, а Оливие Жиру е единствен нападател. Помощ ще му оказват Месут Йозил, Джоел Кембъл и Тио Уолкът.

За "гражданите" очаквано Джо Харт е на вратата. Четворката в отбрана пред него се формира от Бакари Саня, Николас Отаменди, Елакуим Мангала и Александър Коларов. Фернандиньо и Яя Туре ще оперират като опорни халфове, а летните покупки на тима Фабиан Делф и Кевин де Бройне, заедно с Давид Силва, ще помагат на единствения нападате Серхио Агуеро.