Арсенал мушна 8 гола на норвежци в луда контрола

Арсенал си го изкара на норвежкия Викинг и постигна разгромна победа с 8:0 при гостуването си на ''Викинг Стейдиъм'' в Ставангер. Неадекватните домакини не успяха по никакъв начин да затруднят отбора на Арсен Венгер, който нижеше гол след гол по време на срещата и направи за смях скандинавците пред собствените им фенове. Френският специалист реши да даде шанс на Уолкът, Окслейд-Чембърлейн, Касорла и други доста качествени играчи в титулярния състав, но същевременно пусна и доста младоци.

Начало на голеадата даде Жоел Кемпбъл, след като насочи във вратата една отклонена топка с глава към далечната греда. За него не остана нищо освен да довкара в опразнения ъгъл и в 33-ата минута да даде преднина на тима си. С прекрасен удар малко преди дъгата Касорла удвои аванса на лондончани в 50-ата минута, а три минути след това името си сред голмайсторите записа и Уолкът, който с хубав диагонален удар от наказателното поле матира вратаря на противниковия тим. Хоукас си вкара автогол в 55-ата минута, а Кемпбъл направи резултата 0:5 в 59-ата минута с второто си попадение в срещата, след като от няколко метра стреля доста силно в близкия ъгъл, а топката срещна напречната греда и след това влезе във вратата. Ийоби също заби две попадения за гостите в 71-ата и 81-ата минути. При първия му гол Касорла го изведе сам срещу вратаря и с техничен удар по земя реализира, а при второто попадение с премерен удар от границата на наказателното поле в далечния ъгъл нацели гредата и след това топката влезе в мрежата. Крайният резултат бе оформен от Акпом в 89-ата минута след удар от близка дистанция при добавка.