Арсенал и Марсилия с нулево реми

снимка: АП

Отборите на Арсенал и Олимпик Марсилия не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно - 0:0 в мач от група F на Шампионската лига, игран на стадион "Емирейтс" в Лондон.

Първите опасности в срещата бяха пред вратата на Арсенал. Младият Жордан Яю можеше да открие резултата още в първата минута на мача, засичайки центриране на брат си - Андре, но ударът му не намери очертанията на вратата. Само четири минути по-късно (5') Аю отново беше близо до гола, но пак не уцели рамката на вратата.

Арсенал отвърна с много опасен удар на Тио Уолкът в 10-та минута, отразен с мъка от Стив Манданда. В 31-та минута Жервиньо намери Арън Рамзи в наказателното поле, но уелсецът се засуети и топката му бе избита.

След почивката събитията на терена продължиха да се развиват на голяма скорост, с положения и пред двете врати, но въпреки многото пропуски, до попадение в мача така и не се стигна и двата отбора си разделиха по една точка.

След това равенство Арсенал и Марсилия остават на челните места в група F, като "артилеристите" са лидери с 8 точки, а французите са втори с точка по-малко.