Арсенал грабна Къмюнити Шийлд след жесток удар по шампиона Манчестър Сити

Носителят на ФА къп Арсенал спечели  по категоричен начин трофея Къмюнити Шийлд, след като в първия си официален двубой за новия сезон стигна до 3:0 срещу шампиона Манчестър Сити, седмица преди началото на Висшата лига.

Лондончани контролираха двубоя през цялото време, като още в 22’ след пас на Саного Касорла успя да открие резултата, а в края на полувремето Аарън Рамзи направи 2:0 и почти предреши срещата.

През втората част в 59’ всичко в мача беше решено, след като Оливие Жиру влезе като резерва и с топовен удар успя да направи 3:0. Резултатът можеше и да е по-категоричен, но Алексис на два пъти изпусна сам срещу Кабайеро.

Санчес, Дебюши и Чеймбърс направиха своя официален дебют, което важи още за Кабайеро и Фернандо, но двамата не впечатлиха в първия си мач за английския шампион.

Това беше едва втора победа за Арсенал в последни 9 мача между двата отбора, а след като 8 години „артилеристите” нямаха спечелен трофей, те вече имат 2 в рамките на само няколко месеца. В същото време това е първа победа за Къмюнити Шийлд  от 1999 година насам.

След седмица пък започва Премиършип, където Сити и Арсенал са основни фаворити  за титлата през настоящия сезон.

Арсенал почна по-активно срещата, като особено активен в нападение беше Матийо Дебюши. Първата добра ситуация в мача дойде именно след взаимодействие между него и Санчес, като защитникът центрира към Саного, но Боята в последния момент успя да се намеси.

Постепенно "гражданите" игравниха играта и пред Йоветич се откриха на два пъти отлични ситуации, но черногорският нападател не успя да нанесе категоричен удар. Така се стигна до 22'.

Саного получи от Дебюши пред наказателното поле, а нападателят намери в близост до себе си Касорла. Той нагласи топката на удобния си ляв крак и с прекрасен диагонален удар по тревата преодоля съпротивата на Кабайеро - 1:0.

В следващите минути темпото в двубоя спадна, като Сити опита да уставни натиск, но чак в 35' се стигна до по-интересна ситуация. Коларов проби отляво и успя да насочи топката към Джеко, който обаче беше блокиран в последния момент от Чеймбърс. Грешка на младока обаче едва не доведе до гол.

В 41' Джеко получи отляво и надбяга бившия защитник на Саутхямптън и нахлу в наказателното поле. Той пусна за Йоветич, но Косчелни успя да го парира. Минута по-късно Арсенал вече водеше с 2:0.

Страхотен пас на Касорла намери Саного в наказателното поле. Той не успя да преодолее персоналния си пазач, но в последния момент комбинира с Рамзи. Той чукна топката вдясно и стреля мощно по земята, правейки Кабайеро безпомощен - 2:0 за носителя на ФА къп.

До края на полувремето на два пъти Алексис Санчес беше изведен на отлични позиции, но бившият нападател на Барселона пропусна да направи 3:0.

След почивката "гражданите" се опитаха да натиснат своя съперник, но решаващият момент в срещата настъпи в 59'. Тогава резервата Жиру блесна с изключителен гол, след като гардира добре топката, а след това с блестящ удар прати топката над Кабайеро и под горната греда - 3:0 и "артилеристите" усещаха победата.

С това приключи срещата, след като в последния половин час почти нямаше ситуации пред двете врати, а Сити дори не стигна до положение, от което поне да отбележи почетен гол.