Арсенал готови с оферта за Андре-Пиер Жиняк

Наставникът на Арсенал Арсен Венгер е готов да предложи 12 милиона паунда за нападателя на Тулуза Андре Пиер-Жиняк. Голаджията, известен в България с фаталния си гол в 96-тата минута срещу родния ЦСКА в турнира за купата на УЕФА, е спряган за трансфер извън Франция от месеци насам.

 

Според News of the World "топчиите" следят изявите на Жиняк от известно време и сравнително слабото представяне на Тулуза във Франция е предпоставка той да премине на Острова с договор до 2013 година.

 

Твърди се още, че в Англия французинът ще взима по 40 хиляди паунда на седмица, въпреки слабото си представяне от началото на сезона. Казва се също, че и добрите условия в Тулуза не могат да спрат Жиняк да мисли за футбола в Шампионската лига, който може да му предложи тима на Арсенал.