Арнаутович избухна с хеттрик за Вердер срещу Хофе

Австрийският национал Марко Арнаутович вкара три гола за Вердер, който се разправи с 4:1 като гост на Хофенхайм в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Поражението остави домакините в зоната на изпадащите, а вероятно това беше и последната среща на старши треньора на домакините Маркус Бабел. Хофенхайм регистрира четвърта поредна загуба, но поведението на отбора на терена не се променя изобщо.

Победата пък утвърди Вердер в средата на таблицата- на 9-о място с 21 точки. Себастиан Прьодъл откри резултата за гостите от Северна Германия с глава в 25-ата минута, а осем минути по-късно Марко Арнаутович покачи на 2:0, след като реализира от свободен удар.

Домакините възвърнаха надеждите си в началото на второто полувреме, когато Сеад Салихович намали. В 73-ата минута и в 79-ата обаче Арнаутович оформи своя хеттрик и победата на гостите с 4:1, посочва БТА.

Феновете на домакините изпратиха своите любимци с освирквания, а треньорът Бабел с размахване на бели кърпички- символ на искане за треньорска оставка.