"Армейците" на Сашо Попов изхвърлиха вечния враг от Купата по волейбол

снимка: lap.bg

ЦСКА видяя сметката на кръвния враг Левски и го изрита от турнита за Купата на България. „Армейците“ се наложиха с 3:1 гейма (25:23, 31:33, 25:15, 25:18). Сблъсъкът беше от третия кръг в надпреварата. Победителят се класира за финалната шестица. Домакините от Левски не допуснаха до зала „Универсиада“ привърженици на ЦСКА. Те получиха забрана от представители на МВР и Столична община, защото съоръжението не гарантира сигурността на публиката.

Гостите почнаха мощно и концентрирано, което им позволи да се откъснат с няколко точки отначалото. После спечелиха частта с 25:23. Вторият гейм беше много оспорван, като в крайна сметка момчетата на Петър Шопов спечелиха с 32:31 и върнаха интригата.

Последва „червено“ надмощие и успех в третата част след 25:15. „Армейците“  имаха превъзходство и в четвъртия гейм, когато поведоха с 8:5. При 16:11 в тяхна полза дойде и втора техническа пауза, а ЦСКА затвори гейма при 25:18. Най-резултатен за "червените" бе Смилен Мляков, който завърши с 25 точки (3 аса, 2 блокади), Пламен Шекерджиев добави 18 (1 ас, 4 блокади), а Яни Георгиев – 17 точки (2 аса, 2 блокади).

За Левски Симеон Александров отбеляза 16 точки (1 ас, 4 блокади), Теодор Богданов записа 15 (2 аса, 2 блокади).

"Сините“ нямат победа във вечното дерби от 2 години насам. Те записаха 5 последователни загуби във всички турнири от „армейците“. „Червените“ биха кръвния враг през този сезон с 3:1 и 3:2, а през миналия надделяха и с 3:1 и 3:0. Последният успех на Левски стана факт на 24 февруари 2015 г. – 3:1 в залата в Люлин.