Армения продължава да мечтае за Евро 2012 след успех над Македония

Отборът на Армения продължава с перфектното си представяне в евроквалификациите след като постигна категорична победа с 4:1 над тима на Македония.

По този начин арменците излязоха на второ място в група B и имат сериозен шанс да стигнат поне до бараж за Евро 2012. Арменците са с 17 точки и мач повече от останалите конкуренти в групата.

Русия има съшия брой точки и ще гостува на Словакия, които са с 14 точки. Между тях в класирането обаче е тима на Ейре, който има 15 точки и сравнително лесен двубой с тима на Андора. Все пак в последния двубой ирландците приемат Армения и там може би ще се реши битката за второто място ако тима на Русия успее да се справи със Словакия.

Армения започна отлично двубоя срещу Македония и поведе с 2:0 само в рамките на 6 минути. Първо Пицели бе точен в 28-та минута, а след това Михитирян покачи на 2:0. В 53-та минута македонците останаха и с човек по-малко след като Сумуликовски получи втори жълт картон и напусна терена.

Газарян направи резултата класически в 69-та минута. Гостите върнаха едно попадение дело на Сиков, но Саркисов отново даде преднина от три гола за арменците в добавеното от съдията време.

В другите двубои днес Русия гостува на Словакия, а Андора приема Ирландия.