Арменци удържаха Левски до ново реми в Кипър

снимка: levski.bg

Левски записа ново равенство по време на подготовката си в Кипър, след като този следобед в Ларнака завърши 1:1 с арменския Импулс в поредната си контрола на острова на Афродита.

В срещата "сините" доминираха, но отново показаха старата слабост да бележат трудно голове, а попаденията бяха дело все на арменски футболисти - Кьозилен (9) и автогол на Пузанов (29).

Хубавото в срещата е, че Рене Михелич показа за какво беше привлечен в Левски, показвайки отлична игра като плеймейкър, а освен това успяваше често да пресече подавания на противникови футболисти, забавяйки атаките на Импулс. Следващата контрола на 26-кратните ни шампиони пък е в неделя срещу руския Ростов.

Илиан Илиев заложи на експериментален състав, като обмисля да пусне титулярите си в двубоя с Ростов в неделя. На вратата започна Михаил Иванов, а Старокин бе поставен отдясно на защитата. В центъра действаха Даниел Димов и Пламен Димов, а Ромен Ели се подвизаваше в ляво. Йовов и Велев си партнираха пред защитната линия, а новото попълнение Михелич започна зад нападателя Силва. По крилата действаха Илиян Йорданов и Милен Василев.

Още в 3-ата минута българският тим осъществи прекрасна комбинация, като пасове между Велев, Ели и Силва завършиха с добро продължение към Василев, който обаче от непосредствена близост не успя да открие резултата. Впоследствие и Старокин не бе точен в наказателното поле.

Отборът на Импулс обаче още с първата си атака успя да отбележи, като защитата на Левски заспа, а Кьозилен бе точен за 0:1. Символичните гости пропуснаха и още 1 изгодна ситуация, а след това Михелич и Велев пробваха отлични удари от далеч, но вратарят на арменците се намеси успешно.

Натискът на левскарите даде резултат в 29-ата минута, когато Йорданов открадна топката и напредна по десния флаг. Той се опита да центрира, като Пузанов опита да избие, но заби топката в собствената си мрежа и изравни резултата. Импулс обаче можеше отново да води, но в края на полувремето Кастро бе неточен, останал очи в очи с Иванов.

Втората част започна с размяна на добри атаки и за двата тима, като Димов пропусна да отбележи с глава, докато Мишо Иванов направи поредната си порция добри спасявания на лагера в Кипър.

Постепенно "сините" затегнаха обръча около вратата на Импулс, но Йорданов и Силва не се възползваха от чудесни пасове на Михелич, а в същото време Йовов не успя да засече прострелно центриране на Старокин в атака, която отново беше построена от новото словенско попълнение на Левски.

Положенията в заключителните 20 минути на срещата пък бяха дефицит, като единствено Михелич застраши вратата на арменците, но нито един от съотборниците му не му помогна и той беше принуден да стреля от малък ъгъл, позволявайки на стража да отрази топката 1:1 между Левски и Импулс.