Арис измъкна първи точки от Олимпиакос през сезона

снимка: arisfc.gr

Намиращият се в долната част на класирането Арис (Солун) взе първи точки от Олимпиакос през този сезон в Гърция. В последната среща от 8-ия кръг двата отбора завършиха 2:2 на стадион Клиантис Викелидис.

Още в 3-ата минута Манолис Папастерианос откри резултата за домакините, но в 9-ата Джамел Абдун от дузпа изравни. В 79-ата Давид Агансо отново даде преднина на домакините, след като засече подаване по диагонала на Янис Яниотис.

Крайното 2:2 фиксира националният състезател Холебас в 82-ата минута, а само секунди по-рано домакините останаха с десет души на терена.

След мача побеснелият треньор на шампионите Леонардо Жардим заяви, че футболистите му са били наказани заради липсата на уважение към противника, който се борел за всяка топка.

Олимпиакос е начело в класирането с 22 точки, пред Паниониос с 22 и ПАОК със 17. Арис е 12-и със 7 точки.

В другата среща, която се игра вчера, ОФИ завърши 2:2 на собствен терен с Панатинайкос, информира БТА. Това е пето равенство в осем мача за детелините, които са 9-и с 9 точки. ОФИ е една позиция по-нагоре с 10.