Архитектът на Бг Лестър: Всички да се съобразяват с нас, много сме силни

снимка: Канал 3

Има го и това нещо във футбола. Не винаги по-добрият отбор побеждава. Доволен съм от играта на всички. Отборът на Берое не създаде нито едно чисто положение за отбелязване на гол до 87-ата минута. За сметка на това ние имахме 7. Всички играха много добре, но изпуснахме, изпуснахме и дузпа. Това го има във футбола. Ако продължаваме така да играем, може да нямаме пак късмет в 1-2-3 мача до края на календарната година, но в другите ще покажем какво можем.

Това заяви треньорът Веселин Великов след равенството 0:0, което Дунав записа срещу Берое в Стара Загора в мач от седмия кръг на Първа лига.

"Това беше може би най-добрия мач, който играем навън. Особено през второто полувреме надиграхме Берое, но ни липсваше късмет. Антон Огнянов, Васил Шопов, Спас Георгиев, а през първата част и Ивайло Раденцов имаше много добро положение, сам срещу вратаря. Най-важното е, че отборът ни игра добре, с настроение, със самочувствие. Берое по нищо не си пролича, че е домакин. Това е показателно за силата на нашия отбор. За пореден път доказахме, че другите отбори трябва да се съобразяват с нас. Така ще е и занапред, каза още Великов.

На драконите им предстои среща от турнира за Купата на България през тази седмица, в която те ще гостуват на 21 септември, сряда, от 16 ч. на Витоша Бистрица.

Всички са здрави. Единствено изключение прави Тейнур Марем, който на последната тренировка отново почувства болки и няма да е в групата за мача с Витош Бистрица. Всички други са добре, даже и Бранимир Костадинов е възстановен и ще е в групата за мача, коментира по този повод Великов.