Архентинос Хуниорс победи Ол Бойс в мач с 6 червени картона

В мач с шест червени картона Архентинос Хуниорс победи Ол Бойс с 1:0 в поредния кръг на футболното първенство на Аржентина, информира БТА. Четирима футболисти на Ол Бойс бяха изгонени в изключително грубия мач, който се игра на стадион "Диего Армандо Марадона".

Съдията Саул Лаверни първо показа червен картон на защитника Джонатан Ферари в 16-та минута. След като в началото на второто полувреме реферът изгони по един играч от двамата отбора, Хуан Моралес вкара единственото попадение в мача в 73-та минута. Секунди по-късно Моралес пое към съблекалните, след като получи жълт картон за това, че съблече фланелката си след отбелязването на гола. В последните минути още двама футболисти на Олд Бойс бяха изгонени.

Защитаващият титлата си отбор на Бока Хуниорс загуби с 0:3 от Арсенал и се смъкна на трета позиция в класирането с 33 точки кръг преди края на Клаусура. Арсенал оглави подреждането с 35 точки, колкото има и тима на Тигре, победил с 1:0 като гост Велес Сарсфийлд. Лусиано Легисамон вкара два гола за Арсенал, а един добави Емилио Селая.

Ядосаните фенове на Бока хвърлиха различни предмети по терена и по лицето беше ударен един от страничните съдии. Треньорът на домакините Хулио Сесар Фалчони получи червен картон на полувремето. Футболистът на Бока Хуниорс Франко Соуса беше изгонен шест минути преди края на мача за удар с лакът срещу съперник.

Естудиантес победи Олимпо с 1:0, а феновете на домакините дълго аплодираха Хуан Себастиан Верон, който изигра последния си мач пред родна публика. След изпълнение на ъглов удар от Верон Габриел Меркадо донесе победата на Естудиантес. Следващата седмица срещу Унион 37-годишният Верон ще се сбогува с футбола.

Колон - Годой Крус - играят днес

В класирането води Арсенал с 35 точки, пред Тигре с 35 точки, Бока Хунирос с 33 точки, Нюелс Олд Бойс с 31 точки, Ол Бойс с 30 точки, Велес Сарсфийлд с 27 точки и други.