Арда на полуфинал за Купата след чиста победа над УНСС

снимка: bgvolleyball.com

Отборът на Арда (Кърджали) победи УНСС (София) с 3:0 (25:18, 25:21, 25:17) в третия мач от четвъртфиналите на Купа България при мъжете, игран в благоевградската зала "Скаптопара".

Очаквано волейболистите от Кърджали записаха чиста победа, като продължават напред в надпреварата. На полуфинала те ще се изправят срещу победителя от двубоя между Марек Юнион Ивкони (Дупница) и Монтана (Монтана).

В първия гейм икономистите, които в своя път до финалната фаза отстраниха Нефтохимик 2010 (Бургас), показаха че могат да бъдат равностойни, независимо, че са отбор от Висшата лига. С уверена игра в началото столичани притиснаха съперника, като поеха водачеството, а първото и второто техническо прекъсване дойде при точка в тяхна полза, съответно 8:7 и 16:15.

Успешната им съпротива обаче не бе продължена, като две поредни грешки стопираха устрема им. Кърджалийци се възползваха от ситуацията и засилиха сервиса, което доведе разлика от пет точки 23:18. Това бе достатъчен аванс за края на гейма, който бе затворен от тях с директна точка от Петър Карагяуров.

Спечелването на първата част повлия положително на волейболистите на Арда и те започнаха много ударно, като поведоха с 10:2. От своя страна икономистите изпаднаха в „дупка", сривът в играта им се задълбочи и разликата скочи на 20:11. Тогава столичани отново се вдигнаха на щурм, като успяха да стопят пасива си до 2 точки - 21:23. Силите им обаче бяха дотук и Арза затвори и този част, като поведе с 2:0 гейма.

Икономистите с опитаха да подновят съпротивата, като третата част отново започна равностойно, но това продължи до 5:5. След това кърджалийци отново се откъснаха в резултата - 11:6 . Студентите за пореден опитаха щурм като се доближиха съперника само на две точки 15:17. Това обаче бяха финалните им усилия за съпротива. Кърджалийци устояха, запазиха разликата до край и с това спечелиха крайната победа за три гейма.