Арда на финал за Купата на Българи за първи път в историята си

снимка: bgvolleyball.com

Арда (Кърджали) покори нов връх в своята история, след като се класира за първи път на финал в турнира за Купа България. Възпитаниците на Иван Халачев постигнаха успех с 3:1 (25:13, 20:25, 25:22, 25:23) над Монтана (Монтана) в първия полуфинален сблъсък в зала Скаптопара в Благоевград.

В средата на първата част Арда наложи твърде високо темпо на съперника си и след 13:10, последваха три нови точки в актива им, които на практика решиха и изхода на гейма.

Във втория гейм Монтана вече стоеше по-добре на полето, но сякаш на момчетата на Петър Дочев липсваше свежест след вчерашния епичен петгеймов трилър срещу Марек Юнион-Ивкони (Дупница). Арда бе с две точки преднина при 8:6 и 14:12. Тимът от северна България обаче съумя да обърне резултата при 20:18 и след това затвориха частта с 25:20.

Импулсът в играта Монтана се запази и в първите разигравания на третия гейм и тимът бе поведе с 5:2 след блок на Цанко Цанков. Опитният състав на Арда обаче не се притесни и обърна развоя още до първото техническо прекъсване при 8:7. Всичко изглеждаше решено при 16:11 за кърджалийци, но съперникът им съумя да изравни при 21:21. Все пак драма в края на гейма нямаше и при добра серия на Ивайло Филипов от сервис Арда поведе с 24:21.

В четвъртата част играта бе равностойна, но все пак съставът на Иван Халачев поддържаше точка-две преднина при 9:7, 15:13 и 20:19. Тук Арда записа две последователни точки за 22:19, но добри и това не отказа Монтана и благодарение на добра игра на Любомир Йотов се стигна до равенство при 22:22. По-големият опит в тима от Кърджали наклони везните в тяхна полза и блок на Петър Узунов сложи край на двубоя.