Анжи и Нюкасъл оставиха интригата за реванша

Анжи Махачкала и Нюкасъл предложиха изключително слаба продукция за зрителите на московския "Лужники" и завършиха 0:0 в първи мач от осминафиналите на Лига Европа.

Двата отбора не създадоха много голови положения, като общо ударите в мача се броят на пръстите на двете ръце, а освен това Гус Хидинк получи неприятна вест, след като звездтата Вилиан напусна принудително през първата част.

Така Анци и Нюкасъл оставиха интригата за след седмица, когато ще се изиграе реваншът на "Спортс Директ Арина", а благодарение на равенството английският тим изглежда фаворит в сблъсъка.

През първото полувреме домакините владееха инициативата, но не успяваха да пробият през сгъстената отбрана на "свраките", въпреки че ключови фигури като Колочини не взеха участие в срещата.

Положението на Анжо не изглеждаше никак добро в 23-та минута, когато звездата Вилиан получи контузия и се наложи да бъде заменен рано-рано от Траоре. Това обърка сметките на тима от Махачкала, като до края на полувремето единствено Ето'о застраши реално вратата на Елиът.

Втората част предложи повече футболни достойнства, но въпреки това положенията продължиха да бъдат рядкост и зрителите на "Лужники" скучаеха. Отново Анжи беше по-добрият тим, но така и не успяваше да материализира преимуществото си.

Ето'о отново беше спрян чудесно от Елиът в 61-та минута, докато три минути по-кусно Бен Арфа създаде първата голова опасност за Нюкасъл, но вратарят на домакините внимаваше и спаси. Малко по-късно французинът бе заменен.

До края на двубоя Анжи се опита да стигне поне до минимален успех, но липсата на Вилиан и наказания за срещата Боусуфа си каза думата и чисти положения пред вратата на Нюкасъл нямаше. Гостите пък изглеждаха доволни от нулевото реми и не предложиха нищо интересно в нападение. В самия край Ето'о пропусна да донесе успеха на Анжи.