Антон Карачанаков стана футболист на 20-ти кръг

Новият любимец на „армейските" фенове Антон Карачанаков очаквано стана футболист на 20-ти кръг и получи наградата си днес в пресклуб „България".

Бившият халф на Пирин събра 9 гласа от анкетата и изпревари съотборника си Нджонго Присо, който бе оценен от 5-ма души, а на втора позиция остана Милен Василев от Миньор, който наказа Левски на „Георги Аспарухов".

Карачанаков нямаше как да не бъде отличен, след като именно той бе архитект на ценната победа на ЦСКА в Пловдив - той откри резултата още в 3-ата минута, а в началото на второто полувреме с прекрасен извеждащ пас позволи на Присо да покачи на 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено от Жуниор Мораеш, който също присъстваше на пресконференция, защото бе определен за играч номер 1 на 19-ия кръг.

Бразилецът вече има 10 попадения във Виктория футболно първенство, като той реализира първия гол за успеха над Монтана с 2:0 именно в 19-ия кръг. В същия мач на „Армията" Мораеш подаде на празна врата за Присо, който фиксира крайния резултат и логично бе определен за номер 1 на кръга.

„Не съм звезда, просто играя каквото мога. Благодаря за признанието, благодаря на Стойчо Младенов и целия отбор, които ми помагат в развитието", каза Карачанаков, който сподели, че симпатизира на Милан, но не и на италианския футбол като цяло.

„Преди двубоя с Берое г-н Младенов ми каза да изпълнявам корнери и фаулове, но не знам дали винаги ще бъде моя тази отговорност", завърши юношата на Пирин.