Ансамбълът трети след първия ден в Санкт Петербург

Националният ансамбъл за жени зае трето място след първия ден на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Санкт Петербург (Русия). В индивидуалната надпревара при жените Силвия Митева се класира за финалите на обръч и топка.

За изпълнението с пет чифта бухалки момичетата на Ина Ананиева получиха оценка от 17.166 точки. Крайното класиране в многобоя ще стане ясно утре, но българките са трети след първото съчетание. Начело са домакините от Русия със 17.466 точки, въпреки че направиха много грешки и гонеха уред извън терена На второ място е Беларус със 17.416 точки.

Силвия Митева получи оценки 17.853 точки на топка и 17.450 точки на обръч и вероятно е четвърта след първия ден. Тя изигра без грешка своите композиции. Все още няма официални резултати, но е сигурно, че първа е Маргарита Мамун (Русия) с 18.000 точки на топка и 18.330 точки на обръч.

Общо 23 ансамбъла и около 50 индивидуални гимнастички участват на Световната купа в Санкт Петербург. Това е последното състезание преди световното първенство в Киев (Украйна) в края на месеца. Съдия от България на турнира е Даниела Велчева.

По програма утре предстоят състезанията с бухалки и лента при жените, както и с 3 топки и 2 ленти при ансамблите. Финалите на отделните уреди са в неделя.