Ангола победи Буркина Фасо за Купата на Африка

Ангола се възползва от слабата защита на Буркина Фасо и спечели с 2:1 първия си мач от група "С" на купата на африканските нации.

В другия мач от групата Кот Д'Ивоар стартира с минимална победа с 1:0 над Судан след гол на голямата звезда на отбора Дидие Дрогба. Атаката на Буркина Фасо направи забележителни неща в мача, но всичките 90 минути бяха белязани от изключително големия брой грешки в защита.

Първото полувреме, което беше далеч от красивия футбол, премина при малко положения пред двете врати, но мачът беше съживен в началото на втората част. Само три минути след почивката поредица от грешки в защитата на Буркина Фасо завърши със загубена топка на Хамду Тал, благодарение на което Матеус нахлу в наказателното поле и откри резултата със силен удар покрай вратаря Доуда Диаките.

Буркина Фасо отговори сравнително бързо на гола, като десет минути след него Ален Траоре стреля силно при 25-метров свободен удар. Топката прелетя край стената и остави без шансове слисания вратар на анголците Карлос Фернандес.

Равенството даде повече психическо предимство на Буркина Фасо и отборът беше близо до победата, но нова грешка в защитата позволи на Ангола да спечели мача.

Този път Манучо се възползва от грешка на отбраната и получи отлична топка. Футболистът на Валядолид предпочете да не се бави и стреля с левия крак извън наказателното поле, а ударът се оказа непосилен за спасяване за Диаките, който извади топката от мрежата си за втори път.

След втория гол Ангола се затвори, а Буркина Фасо натисна. Това даде резултат и символичните домакини създадоха няколко положения, но Бели Момуни Дагано пропусна две отлични положения, а Ангола спечели три точки в първия си мач на турнира.