Ангола изненада Австралия

снимка: fiba.com

Африканският шампион Ангола изненадващо победи първенеца на Океания Австралия с 91:83 (17:22, 12:20, 34:23, 28:18) в мач от последния пети кръг в група "Д" на Световното първенство по баскетбол в Испания.

Австралийците взеха аванс от 15 точки 3:21 минути преди края на третата четвърт, когато поведоха с 60:45

Последва силна серия на африканците, които изравниха за 65:65 в началото на последната част.

Двубоят продължи равностойно,но с нова поредица от 8 безответни точки Ангола дръпна с 85:78 и в последните 99 секунди удържа преднината си.

Яник Морейра се отличи с 38 точки и 15 борби за победителите. С успеха Ангола запази минимални надежди за класиране на осминафиналите с актив от 2 победи и 3 загуби.

Крис Гулдинг беше най-добър за Австралия с 22 точки и 6 борби. Ш

ампионите на Океания запазиха второто си място във временното подреждане в групата с 3 победи и 2 поражения.