Английската преса засипа с похвали националите, въпреки загубата

Загубата на Англия с 1:2 от Италия постави островитяните в доста неизгодна позиция в битката за класиране на осминафиналите на Световното първенство 2014 в Бразилия, но британските медии похвалиха представянето на футболистите, водени от мениджъра Рой Ходжсън.

"Балотели осъди смелата Англия на загуба", написа вестник Дъ Телеграф, докато Гардиън похвали 19-годишния Рахим Стърлинг за доброто представяне срещу четирикратните световни шампиони.

Сън излезе със заглавие "Бало-Хели" или "адския Балотели". Изданието определи англичаните за "смели лъвове", а загубата им е дошла след "голяма борба".

Бившият нападател на Манчестър Сити - Марио Балотели, реализира победното попадение за 2:1 в полза на "адзурите" в самото начало на второто полувреме на двубоя в Манаус. Сън също не спести похвалите към представянето на ветерана в италианския отбор Андреа Пирло.

Бившият френски национал Тиери Анри, който е анализатор на Би Би Си, заяви, че пропускът на Уейн Рууни през втората част се е оказал решителен за резултата от двубоя между двата отбора.