Англия победи с 4:0 Словакия в приятелска среща

Англия победи Словакия с 4:0 в приятелска среща играна на "Уембли". Домакините започнаха силно и още в 7-та минута поведоха в резултата. Уейн Рууни намери Стивън Джерард, който технично отигра топката и подаде към Емил Хески, и нападателят на Вила се разписа за 1:0.

 

В 15-та минута голмайсторът Хески бе заменен от Карлтън Коул заради контузия. Но само 20 минути по-късно и той получи контузия и бе заменен от Питър Крауч. В началото на второто полувреме в игра се появи Дейвид Бекъм на мястото на Аарън Ленън. По този начин Бекъм задмина легендата Боби Муур по мачове за „трите лъва" и вече има 109. С най-много мачове е вратарят Питър Шилтън със 125 мача.

 

В 70-та минута Рууни покачи резултата на 2:0 именно след центриране на Бекъм. В 82-та минута Лампард направи 3:0, а в последната минута Рууни оформи крайното 4:0.

 

В сряда Англия приема Украйна на „Уембли" в търсене на пета поредна победа в група 6 от световните квалификации.