Англичаните пяха Марсилезата, после мушнаха 2 на Франция

Отборът на Англия спечели приятелската среща с Франция, която се игра тази вечер на стадион "Уембли" в Лондон, като точни за "трите лъва" бяха дебютантът Деле Али и капитанът Уейн Рууни.

В началото на срещата двата тима се обидиниха срещу тероризма, който взе 129 жертви в петък, когато атака на Ислямска държава разтърси Париж.

Срещата започна с равностойна игра между двата тима, като атакуващото трио на Франция, в лицето на Хатем Бен Арфа, Андре-Пиер Жиняк и Антони Марсиал бе по-дейно от атаката на Англия, но до голово положение пред Джо Харт не се стигна. В 8-та минута Юго Лорис изчисти топката в краката на съотборника си от Тотнъм Хари Кейн, но нападателят не успя да комбинира с Уейн Рууни и Рафаел Варан изчисти далеч от вратата.

Първият точен удар в мача бе на сметката на "петлите" в 18-та минута. Атаката на гостите премина през зоната на Натаниъл Клайн и Антони Марсиал се озова в стрелкова позиция. Нападателят на Маанчестър Юнайтед стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му не бе насочен достатъчно добре и Харт улови без проблем.

Четирите минути по-късно и играчите на Рой Ходжсън нанесоха първи точен удар. Уейн Рууни и Рос Баркли застанаха зад топката за изпълнение на пряксвободен удар, като капитанът шутира, но Юго Лорис бе на място и без проблем улови и запази вратата си суха.

Дебютантът за "трите лъва" Деле Али откри резултата  две минути преди почивката. Футболистът на Тотнъм открадна топката в средата на терена, като секунди по-късно той бе изведен пред границата на наказателното поле. Там той шутира, като кълбото се отклони и в крака на Лоран Косчелни и се превърна в неспасяем изстрел към вратата на Лорис - 1:0.

Три минути след подновяването на играта Уейн Рууни вкара втори гол в полза на Англия. Капитанът на "трите лъва" получи добро центриране от ляво от Рахийм Стърлинг и от воле матира Лорис за 2:0.

В 66-та минута Джак Бътлънд, който се появи на терена на мястото на Харт, направи първа добра изява в мача, след като спаси опасен изстрел на Марсиал. Веднага след това и Оливие Жиру, който замени Жиняк, опита да шутира по посока на вратата, но топката срещна тялото на играч в бяло.

Преди 4 дни Париж, а и Европа, стана свидетел на една от най-ужасните терористични атаки на Стария континент. По време на приятелската среща на "Стад дьо Франс" между домакините и Германия бяха активирани няколко експлозива, а отделно от това и част от привържениците на Ислямска държава откриха огън в един ресторант, бар, както и в зала, в която имаше рок концерт.

Поради тази причина днес срещата ще започне с изпълнение на "Марсилеза", като химнът на Франция ще бъде изпят и от двете 11-торки на "Уембли".

Треньорът на домакините Рой Ходжсън ще заложи на Джо Харт на вратата. В защита ще действат Натаниъл Клайн, Киърън Гибс, Ерик Дайър, Гари Кейхил и Джон Стоунс. Деле Али, Рос Баркли и Рахийм Стърлинг ще са в центъра на терена, а Уейн Рууни и Хари Кейн ще бъдат в преди позиции.

Юго Лорис ще застане между гредите за "петлите". Бакари Саня, Рафаел Варан, Лоран Косчелни и Лукас Дин ще са защитниците пред вратаря. Морган Шнайдерлин и Йоан Кабай ще действат като опорни халфове. Блес Матюиди, Хатем Бен Арфа и Антони Марсиал ще помагат на единствения нападател Андре-Пиер Жиняк.