Ангелов, Рангелов и Енерги с четвърта поредна загуба в Бундеслигата

снимка: bundesliga.de

Отборът на Енерги Котбус понесе четвърта поредна загуба в немската Бундеслига, след като днес отстъпи с 0:2 от Кьолн в мач от 25-тия кръг на местното първенство.

 

В редиците на домакините титуляри бяха българите Димитър Рангелов и Емил Ангелов като последният бе заменен в 76' от Райнох.

 

След оспорвано първо полувреме гостите поведоха в резултата няколко минути след почивката. В 61' Миливое Новакович получи от Петит и с прецизен удар прати топката в мрежата на Енерги. Четири минути по-късно отново словенецът бе точен за "козлите", след като реализира дузпа.

 

Това е втора победа за Кьолн от началото на годината, с която "козлите" се отдалечиха на седем точки над зоната на изпадащите, където се намира отборът на Енерги, който е предпоследен в класирането.