Ангел Караньотов грабна републиканската титла в супермотото

снимка: angel-79.com

Ангел Караньотов стана републикански шампион в дисциплината супермото по безапелационен начин, предаде БТА. 17-годишният пилот на КТМ записа девета победа за сезона в десетия на шампионата, като отново не остави съмнения в превъзходството си на трасето.

Караньотов записа време 16:52.728 минути във втория манш на пистата "Долна Митрополия" край град Плевен, с което спечели пълните 50 точки от десетия кръг. Пилотът на КТМ продължи да поддържа под минута и 24 секунди на обиколка в Плевен, което е близо до рекордното време за пистата, поставено от самия него преди месец. Той записа най-бърза обиколка от 1:23.927 минути
във втория манш.

Втори в състезанието остана Александър Георгиев с време от 17:20.347 минути. С това опитният български национал и сребърен медалист от Купата на Нациите през 2009-а година спечели второто
място в шампионата. Трети в състезанието в "Долна Митрополия" остана Тодор Тотев с време 17:31.209 минути.

Бронзов медалист в шампионата обаче стана Антонио Тодоров, който пропусна втория манш в Плевен заради проблеми с мотоциклета си.