Ангел Червенков тръгна с победа в Литекс

снимка: SPORTA.BG

Новият наставник на Литекс Ангел Червенков тръгна с успех начело на "оранжевите", след като днес ловчанлии постигнаха успех с 2:0 в контролна среща с Етър (Велико Търново). Мачът се игра в старопрестолния град, пред около 200 души публика. Дебют за Литекс направи и привлечения от ЦСКА нападател Дормушали Саидходжа.

И двата гола в двубоя паднаха до 12-тата минута на срещата, като първо Бодуров откри с глава след центриране от корнер в 7', а пет по-късно Сандриньо удвои и оформи крайния резултат в сблъсъка.

Саидходжа се появи в игра на почивката, но не успя да впечатли с нищо особено на терена.

Съставите на Етър и Литекс:

Етър: Димитров, Стоянов, Стефанов, Ангелов, Генов, Петев, Христов, Али, Р.Иванов, М.Иванов, Съботинов (Капранджи, Гавазов, Балъков, Петров, Иванов, Димитров, Кушев)

Литекс: Тодоров, Венков, Ивайлов, Михайлов, Бодуров, Сандриньо, Йеленкович, Диего, Янев, Тодоров, Дока (Голубович, Александров, Барт, Занев, Г. Миланов, Саидходжа, Стойков, Димитров)