Андреа Пирло доволен от играта на Юве

галерия:

снимка: БТА

Новото попълнение на Ювентус Андреа Пирло сподели задоволството си от прогреса на тима по време на предсезонната подготовка. Според опитния халф, с всеки изминал мач, "старата госпожа" става все по-силна, нещо което ще й помогне в оспорваната битка за Скудетото тази година.

 

Момчетата на треньора Антонио Конте направиха равен с Интер 1:1, а след това победиха Милан с 2:1 в мачовете за трофея "Тим Къп". Според Пирло "бианконерите" са играли много добре и това си е проличало.

 

"Успяхме да покажем най-доброто от себе си през първото полувреме. Със всеки изминал мач ставаме все по-добри, защото успяхме да свикнем с философията на треньора, а тя е много добра. Сега ни остава само да направим едно силно начало на сезона и всичко ще бъде прекрасно", сподели бившият футболист на Милан пред клубния сайт на торинския гранд.

 

"В мача срещу Милан успяхме да създадем много положения, а играхме основно с млади момчета. Трябва всички в отбора да получат шанс за изява, защото само така е честно. Освен това тези мачове ни дават шанс да влезем във форма, нещо което е много важно за нас", добави той.

 

Първата среща на "старата госпожа" от новия сезон в Серия А е на 28 август - гостуване на Удинезе.