Андреа Петкович е първата финалистка в София

снимка: sofia-tennis.bg

Германката Андреа Петкович е първата финалистка в Турнира на шампионките на УТА в София с награден фонд 750 хиляди долара.

Поставената под номер 4 Андреа Петкович (Германия) се наложи над седмата в схемата Гарбине Мугуруса (Испания) с 6:1, 6:4 за 72 минути.

Германката взе пет поредни гейма, за да триумфира в първия сет. Във втората част тя допусна ранен пробив, но след 0:2 направи нова поредица от пет гейма, за да обърне до 5:2.

21-годишната Мугуруса, която беше единствената непобедена тенисистка в надпреварата, след като спечели първото място в група "Сердика" с три победи, не се предаде и успя да намали на 4:5, като отрази три мачбола - един в осмия и още два в деветия гейм.

Петкович все пак успя за затвори срещата при четвъртата си възможност, след като испанката прати ретура си в аут.

"Играх много добре. Удрях чисто топката, допуснах малко грешки. Много съм доволна от представянето си. Тя игра много силно на този турнир. Във втория сет малко й трябваше да се върне в мача", коментира Петкович след двубоя.

В другия полуфинал по-късно днес ще се срещнат ФЛавия Пенета (Италия) и Карла Суарес Наваро (Испания).

"На финала по-скоро искам да срещна Карла, която ме победи категорично в групите (б.а. 6:0, 6:4), за да получа възможност за реванш. И двете са много силни, така че за мен няма съществено значение срещу коя ще играя", каза още германката.