Андреа Анели ще бъде новият президент на Ювентус

галерия:

 

Според италианското издание „Ла Стампа“, племенникът на Джовани Анели- Андреа, ще бъде новият президент на Ювентус. Вестникът, който е собственост на семейство Агнели, обяви, че официалното му номиниране ще стане на среща на директорите утре.

 

Бащата на Андре- Умберто, бе последния член на семейството, който е бил президент на Ювентус. Чичо му Джовани пък е дългогодишен почетен президент на торинския гранд, който този сезон се намира в сериозна криза.

 

Това ще бъде втора смяна на президентите, след като Жан-Клод Блан пое управлението на тима по-рано през този сезон от Джовани Коболи Джили. Блан, който бе обект на нападки от феновете, ще остане в отбора, като ще се занимава с администрацията и маркетинговите дела на „бианконерите“.

 

Три мача преди края на сезона в Серия А, Ювентус се намира на шесто място в класирането, на цели 19 точки зад лидера Интер.