Анди Родик се срина още в първия кръг на "Ролан Гарос"

Бившият номер 1 в света Анди Родик (САЩ) отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис, съобщава БТА.

26-ия в световната ранглиста в момента американец загуби от Никола Маю (Франция) с 3:6, 3:6, 6:4, 2:6.

Маю, който е номер 88, направи 13 аса и стигна до победата за 2:22 часа. Французинът направи седем пробива в двубоя, включително и в последния гейм.

Родик отпада в първия кръг на турнира за пръв път от 2007-ма година. Американецът има 7 победи и 10 загуби от началото на сезона, а на червени кортове няма победа в четири мача.

Родик, шампион от Откритото първенство на САЩ през 2003-та година, достигна до четвъртия кръг на "Ролан Гарос" през 2009-та. Маю пък отпада в първия кръг на турнира осем пъти в девет участия.