Анди Мъри започна с победа в Лондон

Шампионът от US Open Анди Мъри започна с победа участието си на финалния "Мастърс" на осемте най-добри в Лондон, след като днес британецът се наложи в три части над Томаш Бердих - 3-6 6-3 6-4.

Двубоят бе от програмата на група А на надпреварата, където са още Новак Джокович и Жо-Вилфред Цонга, които играят по-късно днес. Утре предстоят и първите мачове от група B, като в игра ще видим Роджър Федерер срещу Янко Типсаревич и Давид Ферер срещу Хуан Мартин дел Потро.

Първият гейм на мача започна трудно за Бердих, като на няколко пъти Мъри имаше възможности за пробив. В крайна сметка обаче чехът се възползва по-добре от спадовете в играта на своя противник и при 5-3 вече сервираше за спечелване на първата част.

Това обаче подейства като студен душ на олимпийския шампион, който се мобилизира и не допусна повече грешки до края. Анди Мъри отново пропусна няколко възможности за пробив, но този път не изпусна питомното и взе своето, изравнявайки резултата в сетовете - 1:1.

В третия сет Мъри вече играеше още по-уверено, като представителят на домакините довърши своя съперник и завоюва първа победа на тазгодишния турнир на осемте най-добри.