Анди Мъри трябваше да се потруди, за да премине трети кръг

Световният номер 2 в мъжкия тенис Анди Мъри се класира за четвърти кръг на Аустрелиън Оупън след трудна победа с 3-1 сета над португалеца Жоао Соуса. В двубоя на „Маргарет Корт Арина”, продължил 2 часа и 38 минути, британецът успя да пребори поставения под номер 32 в основната схема тенисист с 6-2, 3-6, 6-2, 6-2.

По този начин Мъри записа седма поредна победа над този съперник. Трикратният финалист в Мелбърн започна отлично мача, печелейки категорично първия сет с 6-2. Във втория обаче след много солидна игра Соуса успя да изравни след 6-3 и да постави своя противник под напрежение. За съжаление на португалеца третият сет започна кошмарно за него и след ранен пробив Мъри поведе с 2-0.

Последва нов пробив при 4-1, след което британецът безпроблемно затвори частта при 6-2. В четвъртия сет световният номер 2 отново успя да пробие на два пъти Соуса, което бе напълно достатъчно за крайния успех. В следващата фаза Мъри ще спори с победителя от двубоя между австралийците Бърнард Томич и Джон Милман.