Анди Мъри също не срещна проблеми

Анди Мъри (Великобритания) продължава в третия кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия, след като в три сета 6:2, 6:2, 6:4 отстрани Жоао Соуса (Португалия). 25-годишният шотландец показа всичките си оръжия, с които разполага в мача, който продължи 101 минути.

Шампионът от Откритото първенство на САЩ миналата година можеше да приключи срещата още при първия си мач-пойнт, но не успя да вкара 14-и ас в мача и при втория опит изчака дълго връщане от Соуса, за да го победи. Бърнард Томич остави живи за момента надеждите на домакините, след като в тежък четирисетов мач надделя над Даниел Брандс (Германия). Томич се наложи с 6:7 (4), 7:5, 7:6 (3), 7:6 (8), а малко преди него напусна състезанието още един австралиец- Джеймс Дъкуърт, който не успя да вземе победа в петсетов маратон от Блаж Кавчич (Словения).

В четвъртия сет Томич имаше две възможности да спечели при 6:5 на Род Лейвър Арена срещу 120ия в света германец, който обаче не се предаде и спаси и двата мач-бола. След това в решителния тайбрек в този четвърти сет Брандс отново не се предаде и спаси пет поредни мачбола, но Томич накрая го пречупи с 10:8. Задачата му в третия кръг обаче изглежда напрактика невъзможна, защото чака противника си от мача Роджър Федерер (Швейцария)- Николай Давиденко (Русия).

Номер 13 в схемата Милош Раонич от Канада също се класира за третия кръг, побеждавайки словака Лукаш Росол със 7:6 (2), 6:2, 6:3. Друг любимец на публиката- Андреас Сепи (21, Италия) отстрани Денис Истомин от Узбекистан със 7:6 (4), 5:7, 6:7 (3), 7:6 (3).

Без проблеми върви напред още един французин- Жо-Вилфрид Цонга, който нямаше проблеми с Го Соеда (Япония) след 6:3, 7:6 (1), 6:3. 12-ят в схемата Марин Чилич (Хърватия) нямаше никакви затруднения с Раджийв Рам (САЩ) и спечели със 7:5, 6:2, 6:4.

Литовският квалификант Рикардас Беранкис пък отстрани един от двамата поставени, които стигнаха само до тук- 25-ият Флориан Майер (Германия) с 6:2, 6:3, 6:1.