Анди Мъри с трудна победа над Алмагро в Мадрид

Шампионът от 2008 година Анди Мъри (Великобритания) се класира за третия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд 3,67 милиона евро.

Поставеният под номер 7 Мъри надделя над представителя на домакините Николас Алмагро с 6:1, 1:6, 6:4. Шотландецът стартира отлично и поведе с 5:0, но след това Алмагро взе седем от следващите девет гейма и изравни резултата.

В решаващия трети сет Мъри спаси три възможности за пробив на съперника, а в десетия гейм спечели подаването на испанеца, за да триумфира.

"Беше тежък мач. Той играеше с много мощни удари от крайната линия и със силни сервиси. В последните години имам трудности на клей, най-вече физически. Радвам се, че в края на мача успявах да се движа добре, дори по-добре в сравнение с началото. Това ми помогна, защото той е много труден противник на червено", коментира Мъри.

За място на четвъртфиналите британецът ще срещне квалификанта Сантиаго Хиралдо (Колумбия), който елиминира номер 11 Жо-Вилфрид Цонга (Франция) с 6:4, 6:3.