Анди Мъри с първа титла на трева

Британският тенисист Анди Мъри взе първата си титла на тревна настилка точно преди старта на най-големия турнир на трева - Уимбълдън.

 

Шотландецът триумфира на финала в Куинс, след като елиминира американеца Джеймс Блейк със 7:5, 6:4.

 

Мъри допусна само два пробива тази седмица и не загуби сет по пътя си към победата в "Куинс Клъб". С днешния успех Анди стана първия британец, който печели турнира от 1938г. насам.

 

Гершка на Блейк във втория сет позволи на Мъри да излезе напред с 4:3, след което номер три в света довърши започнатото по категоричен начин.