Анди Мъри катастрофира срещу Сьодерлинг на 1/4-финалите в Индиън Уелс

галерия:

Най-добрият британски тенисист Анди Мъри приключи с участието си на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс, след като на 1/4-финалите шотландецът бе надвит в два сета от шведа Робин Сьодерлинг - 1:6, 6:7.

 

Мъри допусна два пробива още в първия сет, които му струваха скъпо и позволиха на скандинавеца да дръпне напред в резултата.

 

Британецът все пак успя да подобри играта си във втората част, довеждайки развоя на сета до тайбрек, който обаче в крайна сметка загуби.

 

На Сьодерлинг му бяха нужни час и 34 минути, за да се справи с Мъри, а в следващата фаза го очаква друг солиден опонент - Анди Родик.

 

Шотландецът пък не успя да повтори доброто си класиране от миналата година, когато успя да достигне до финала на надпреварата, където отстъпи на Рафаел Надал.