Анди Коул спира с футбола

снимка: teamtalk.com

Бившият нападател на Нюкясъл, Манчестър Юнайтед и Блекбърн Анди Коул официално обяви оттеглянето си от футбола, след като преди месец напусна Нотингам Форест, съобщава "Дейли Мейл".

 

Коул много искаше да завърши кариерата си в Нотингам, но бившият английски национал влезе в остър конфликт с мениджъра на тима Колин Калдерууд и след само три месеца престой реши да напусне Нотингам.

 

"Това не беше "щастлив" край за мен. Просто така се случи. Още преди бях казал, че няма да стоя на пейката. Аз не искам да правя лесни пари, а да помогна на Нотингам, но за съжаление не се получи", заяви Анди Коул.

 

Коул ще остане в историята на Висшата лига като втори най-резултатен нападател със 187 гола. Единственият преди него в тази класация е Алън Шиърър с 260 попадения.Коул има и 15 гола за националния отбор на Англия.