Андерсон с нова контузия, аут до края на сезона

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Андерсон ще пропусне сблъсъка от Лига Евопа срещу Атлетик Билбао в четвъртък и може да отсъства в решителната битка за тилата в Премиършип заради мускулна травма.

След като два месеца беше извън терените заради контузия, Андерсон се завърна в игра в първия мач с Атлетик миналата седмица, но след края му се е оплакал от болки в ахилеса и бедрото.

Юнайтед все още очаква рентгеновите резултати, но бившият играч на Порто е изправен пред дълго отсъствие, тъй като мениджърът Сър Алекс Фъргюсън не иска да задълбочи проблема.

„Червените дяволи" бяха надиграни в средата на терена срещу баските и Фъргюсън се надяваше да може да използва Андерсон на „Сан Мамес" след загубата с 2:3 в четвъртък.

Треньорският щаб на Юнайтед обаче получи и добри новини. Вратарят Андерс Линдегаард поднови пълноценни тренировки, след като се възстанови от контузията на глезена, която получи миналия месец.