Анчелоти: Финалът в Истанбул съм го забравил

Старши треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти изрази удовлетворението си от победата над Ливърпул с 3:0 в другата среща от група В.

Той определи Реал (Мадрид) като основен фаворит с 9 точки от три мача, докато Лудогорец, Базел и Ливърпул остават с по 3 и почти равни шансове за класиране напред.

"Всичко за нас в тази среща се получи идеално. Много съм щастлив, защото да победиш такъв противник на този стадион, отбор с такова високо ниво като Ливърпул, е наистина невероятно. Показахме много зряла игра, нещата се случваха както исках. Реал в началото се отбраняваше чудесно, за да сведе до нула активността на Ливърпул и след това показахме класата си, каза Анчелоти след победата, която изглеждаше доста лесно постигната.

Ливърпул получава три поредни гола за първи път от финала в Истанбул през 2005-а година, който обаче завърши по невероятно щастлив начин за червените. В онзи мач начело на Милан беше Анчелоти, който беше попитан дали в един момент не се е притеснявал, че сега историята ще се повтори.

"Не, аз онзи мач отдавна съм го забравил. Просто преди мача казах на момчетата, че трябва да бъдат внимателни във всяка една минута, защото футболът може да ти поднесе какво ли не. Още повече, че знам много добре какви са привържениците на Ливърпул. Затова не бива да губим концентрация и ние бяхме фокусирани и през второто полувреме, каза още Анчелоти. Той обаче призна, че Роналдо е напуснал терена 15 минути преди края за да получи малко повече почивка преди Ел Класикото с Бараселона през уикенда.