Анчелоти: Дузпата беше подарък от съдията

Наставникът на Пари Сен Жермен Карло Анчелоти заклейми Алексис Санчес като симулант след домакинското равенство - 2:2 с Барселона на "Парк де Пренс" в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига между двата отбора.

Той заяви, че чилийският национал е преиграл за превърнатата от Шави в гол дузпа в края на мача, като обвини и съдиите, че не са забелязали това.

"Алексис нарочно търсеше контакт с вратаря, не беше дузпа. Това беше подарък от съдията. Имаме опит със Санчес от контролата, която играхме през август, когато той игра по същия начин. Познаваме го. Той обича да пада за дузпи. Това не е нищо ново", категоричен бе италианският специалист.

"Иначе се получи добър мач. Играхме добре през първите няколко минути, но след това нещата се усложниха. Изхабихме много енергия, за да изравним резултата.

Реваншът е напълно отворен и ние имаме своите шансове. Няма да е лесно, но всичко е възможно. Ние показахме, че можем да играем на едно ниво с Барселона.

Сега знаем, че трябва да отбележим два гола и на "Камп Ноу". Тази вечер го направихме, нека го повторим и в реванша", завърши наставникът на ПСЖ.